בניית דקים

בניית דק

בניית דק הפכה לאחרונה להיט בגינות פרטיות. בניגוד לעבר, אז גני אירועים אולמות או ברכות היו הלקוחות העקריים לבניית פרקטים ורצפת דק. היום לקוחות פרטיים רבים הם הפונים אלינו ומעוניים בבניית דק בגינתם. להלן מספר נקודות אשר יסייעו לך בבואך לבנות דק. 

 

רצפת דק ועיצוב גינה מקצועית- עיצוב הגינות היום הפך לטרנד חדש, כאשר רבים מעצבים את גינותיהם מחדש בגלל חוקי העזר החדשים. "ייבוש הגינות" ע"י הרשויות המקומיות,  גרם לרבים למצוא חלופות אחרות להפיכת גינתם מגינה יבשה, לגינה פורחת ויפה. הפעם בבואנו לעצב גינה נבנה את הגינה גם יפה וגם פרקטית ושימושית. דשא סינטטי, מחשב השקיה אוטומטי ובניית רצפת דק הם מרכיבים חשובים בהפיכת גינתך לכזו. רצפת הדק משמשת משטח ישיבה איכותי ויעיל וכן שביל מעבר יציב וחזק. כמובן שמה שתורם למראה הגינה הינו המראה הטבעי של הדק.

 החלטת לבנות רצפת עץ בגינה בבריכה או בכל מקום אחר, השיקול המרכזי אשר ישפיע בבחירת הדק אותו תבנה, הינו מראה העץ, סוג העץ וכמובן מחירו. מאחר וישנם מספר סוגי עצים לבניית דק ובכדי לסייע לך לבחור נכון, אספנו עבורכם נתונים של סוגי העצים העיקריים. לחץ כאן למעבר לסוגי עצים כדאי לדעת כי היום ניתן למצוא תחליפי עץ לבניית רצפת דק. דק דמוי עץ העשוי מפלסטיק תעשייתי קשיח הינו אחד מהם.

 

בניית הדק הינה עבודה הדורשת מיומנות רבה. בבואך לבחור בעל מקצוע אל תתפשר. לצערנו לקוחות רבים בוחרים מתקינים לא מקצועיים כי חפשו בניית דק במחיר זול. כתוצאה מכך, אחרי שהשקיעו כסף רב, נאלצים להזמין תיקון נזקים. מסתבר שהדק שהותקן לא החזיק מעמד בגלל עבודה לא מדויקת, עצים לא איכותיים או מתולעים ועוד.

 החלטת לבנות דק או פרקט עץ, השלב הבא הוא- בחירת עץ לבניית דק. ישנם סוגי עץ שונים כשהנפוצים בניהם הם עץ האורן שהוא הזול מבניהם ועץ מסוג איפאה שהוא היקר אך העמיד והאיכותי יותר. בכדי להקל עליך הכנו רשימות של העצים הרלוונטים עם הסבר קצר על כל סוג.

 

דק דמוי עץ- לאחרונה ניתן למצוא בשוק חומר גלם דמוי עץ לבניית דקים. חומר גלם זה עשוי פלסטיק תעשייתי קשיח והוא מחליף את הדק העשוי עץ, בעיקר בגלל עמידותו. ניתן למצוא את החומר דמויי העץ בצבעים גוונים וסגנונות שונים ולבחור בו ע"פ טעמך האישי.

 

חשוב להכין את הגינה לפני התקנת הדק. כאן תמצא סדר פעולות שיסייעו לך בהכנת הגינה.

 

שינויי אקלים ופגעי מזג אויר לעיתים משנים את צורת העץ וצבעו דוהה עם הזמן, בנוסף יתכנו קימורים ותזוזות של העץ. במצב כזה ישנן שיטות שונות לחידוש העץ ולטיפול בו.

סוגי עצים נפוצים לבניית דק:

עץ האורן לסוגיו הינו הנפוץ ביותר ורבים בוחרים להשתמש בו לבניית דק לגינה.

בנוסף, עץ האורן הינו החומר העיקרי לבניית פרגולה.

 

דוגמה לרצפת דק אורן לבן

יתרונו הבולט הוא מחירו הנמוך ביחס לסוגי העץ האחרים, בנוסף מדובר בעץ שהוא רך מטבעו, וקל יותר לעבד אותו וכן לעבוד איתו. בנוסף צבעו של עץ האורן הוא נייטרלי, מה שמסייע להתאימו לכל צבע וכן לצבוע אותו ע"פ טעמנו האישי.

מספר חסרונות לעץ האורן. בגלל רכותו, העץ חשוף יותר לפגעי מזג אויר ומכות מנפילת חפצים. בנוסף עץ האורן סובל משרף שהוא מוציא לעיתים, בנוסף במקרים רבים בעץ האורן ישנם "עיניים" (סימני עיגול בתוך עיגול). ברוב המקרים, עץ האורן יהיה עבה יותר מעצים אחרים, כאשר אנו נשתמש בו לבניית רצפת דק.

 

מול סגנון העץ הרך, עומד סגנון העץ הקשה כגון  "איפאה קמרו" ו"איפאה טבקו", כאשר איפאה קמרו זול יותר אך חסרונו הוא בכך שגוון העץ הוא אדום בלבד. לעומתו "איפאה טבקו"

 

דק סידר

דוגמה לרצפת דק סידר (ארז)

מגיע במגוון גוונים והוא יקר יותר. סגנון העץ הקשה מיועד לדקים ליד מים/ בריכות, מחזיק מעמד לאורך זמן, עמיד בתנאי מזג האוויר. ניתן להשתמש בעץ זה לבניית דקים, גדרות, שערים.

מאחר וכל אחד סוג עץ יתרונות וחסרונות, קשה להמליץ על סוג עץ ספציפי, ה"אירוקו" וה"סרויה" למשל, מהווים תחליף מתאים ל"איפאה קמרו",

כאשר ה"סרויה" בטקסטורה שלו דומה מאוד ל"איפאה טבקו". מכאן, שכל אחד והסגנון המתאים לו על פי התקציב ומיקום הדק.

 

דק איפאה

דוגמה לרצפת דק איפאה

 

 

חייגו:050-7208065