בנייה וחידוש דק

עיצוב גינות

עיצוב גינה למתחילים 

בשנים האחרונות הגינון הפך יותר ויותר עניין לעבודה הדורשת מקצועיות. רגע לפני הקמת הגינה שלך, חשוב לדעת מהם הנתונים אותם יש לקחת בחשבון.

 

תכנון מראה הגינה:

הגינה שתקים תעוצב כמובן ע"פ טעמך האישי, לכן בהחלטה כיצד לעצב את מראה הגינה יש לקחת בחשבון מספר דברים התלויים בעיצוב, אך לא תמיד נלקחים בחשבון.

- הגדרת הצבע השולט ושילוב צבעים שונים בהתאמה למיקום הבית וסגנונו החיצוני.

- מיקום השטח בו תמוקם צמחיה, ימוקם דשא, ימוקמו אביזרי עיצוב כגון פסלי גינה.

- בחירת סגנון הצמחייה והתאמתה לגודל הגינה ומיקומה הפיסי (חשיפה לאור וצל).

- מרקם הצמחים וגודלם (קוצני, נמוך או גבוהה מידי וכ"ו)

           

כדאי לבדוק שילוב עצי פרי רגילים או גמדיים:

צמחים ופרחים בעלי ריחות נעימים כגון -צמחי תבלין או פרחים ריחניים במיוחד.

רבים -משתמשים למשל בפסיפלורה כגדר לחצר או הגינה שלהם.

 

תכנון נכון של מערכת ההשקיה ומיקום הצינורות השונים טפטפות או ממטרות:

מומלץ להתייעץ באדריכל נוף או מעצב גינות מקצועי שידע לכוון נכון ולמנוע הוצאות מיותרות, על גינה שבסופו של דבר לא תתאים לך או לתנאים הקיימים בשטח.

 

מגבלות טכניות בעיצוב גינה:

היטלי המים עליהם הכריזה המדינה, גרמו לייבוש גנות רבות הן בערים והן בפריפריה.

אנשים רבים בחרו לייבש אם גינתם מתוך הבנה שזו הדרך להימנע מתשלומי עתק וקנסות.

כמובן שלאחר שנה או שנתיים הגינה נראית הרוסה ומה שפעם היה גאוות בעלי הבית הפך להיות  ערמות אדמה וגידולי פרא.

המפגש היחיד עם הגנן הינו פעם בשנה לריסוס וגיזום העשביה.

היום יותר בעלי גינות מבינים כי ישנם פתרונות רבים, בהם ניתן לתחזק גינה חסכונית  ועיצוב הגינה חזר "להיות בכותרות".

 

אנו מביאים בפניכם מספר פתרונות להקמת הגינה החסכונית:

מערכת מים אפורים מערכות מחזור מים להשקיה: בקטגוריה בנושא מערכת השקיה ממוחשבת נתן לקרוא על הצורך במערכת כזו אך כדאי גם להכיר את המערכת למחזור מים אפורים.

מי הדלוחין הינם המים הנשפכים אל צינורות הביוב של כולנו בזמן שטיפת כלים, מקלחת או בשירותים. מים אלה מגיעים אל מערכות הביוב המסועפות ולבסוף נשפכים לים.

התקנת מערכת מחזור אקולוגית בגינה מונעת את בזבוז המים חוסכת כסף רב בעיקר לאחר חוק היטלי המים ותורמת לאיכות הסביבה.

 

שילוב גינה טבעית ומלאכותית:

בעבר כאשר היו מעצבים גינות היה ברור ומובן כי שימוש בגינה שאינה טבעית (צמחיה מלאכותית או סנטטית) יהרוס את מראה הגינה ויפגע באיכותה. אך היום עקב הצורך למצוא פתרונות לבעיות שהזכרנו, ניתן לראות יותר ויותר גינות משולבות צמחיה ודשא מלאכותיים וטבעיים.

מעבר לחיסכון הכלכלי והשימוש המופחת בטיפול בגינה (כגון גיזום דשא וצמחיה וטיפולים רבים אחרים), בגלל המראה היוקרתי ורמת החומרים בהם מיוצרת ה"גינה המלאכותית", תקבלו שריקות התפעלות מאורחים, להם תגלו את ה"סוד" - כיצד הגינה שלכם נראית תמיד מטופחת.

 

 

חרסים גדולים לגינה

שילוב עציצים גדולים בגינה: רבים בוחרים להוסיף מראה מיוחד לגינתם ע"י הוספת עציצים גדולים לגינה. חשוב לדעת כי מיקום העציצים בזמן תכנון הגינה, בעיקר בגלל יחסי הצל\אור הוא זה שישפיע על ההחלטה לבחור בצמח או הפרח המתאים ולא להיפך. מומלץ כמובן להחליט על גודל העציץ או האדנית בשלב תכנון הגינה ולא אחריה בכדי שימוקמו במקומות מתאימים ויהוו מוצר משלים לגינה ולא תוספת מיותרת.

 

כיצד לבחור דשא טבעי

החלטת לעצב את גינת החלומות שלך, סביר להניח שעכשיו תצטרך גם לבחור דשא מתאים. נשמע פשוט? לא בטוח. מומלץ להתייעץ עם מומחים לגינון. הכוונה נכונה תמנע הוצאות מיותרות וקניית סוג דשא לא מתאים.

 

חברת גני טל תשמח לספק לך ייעוץ מקצועי ולעצב לך את הגינה ע"פ הצרכים שלך מיקומך והתקציב שלך.

 

כאשר בוחרים דשא, יש לקחת בחשבון מספר פרמטרים:

- מיקום הדשא - האם הדשא ממוקם במקום מוצל או שהוא חשוף לשמש לאורך זמן.

- עמידות הדשא - האם מדובר בדשא המיועד למעבר קבוע ודורכים עליו דרך קבע או בדשא שנמצא במקום שמור ומיועד לנוי בלבד.

- סוג הקרקע וגודלה- סוג הקרקע וגודל המרחב אליו מיועד הדשא.

- תנאי הטיפול - האם הדשא יעבוד טיפול קבוע ומסור או טיפול אחת לתקופה.

- אקלים- האם האקלים באיזור הינו חם\מדברי או קריר יחסית.

 

בישראל נמכרים מספר סוגי דשא, אנו נתמקד באלה המבוקשים ביותר.

 

 

​סוגי בדשא הנפוצים ביותר:

דשא מסוג דרבן 

 

 

מרקם- רך ונעים למגע, עליו רחבים ורכים.

עמידות- פגיע מבחינת מזיקים. קשה לשיקום.

שמש- פגיע מבחינת מזיקים. קשה לשיקום.

תחזוקה- תדירות כיסוח גבוהה עקב הוצאת עמודי זרעים.

מראה- ירוק לאורך כל השנה.

דשא מסוג קיקויה 

 

 

מרקם- דוקרני במקצת.

עמידות- עמיד בכל תנאי מזג האויר. עמיד בפני מחלות ומזיקים. ניתן לשיקום גם במצב קריטי (ללא השקיה של כמה חודשים).

שמש- מתאים למינימום 6-8 שעות שמש ביום.

תחזוקה- דירות כיסוח גבוהה, צמיחה מהירה.

מראה- מצהיב למחצה בחורף.

דשא מסוג אלטורו

 

 

מרקם- עלים דקים,דוקרני במקצת.

עמידות- דשא עמיד יחסית, קשה לשיקום.

שמש- מינימום 6 שעות שמש ביום.

תחזוקה- תדירות כיסוח נמוכה, צמיחה איטית.

מראה- מצהיב בעונת הסתיו עד לאביב.

עלים דקים,דוקרני במקצת.

דשא סינטטי (דשא מלאכותי)

היום יותר מתמיד, בוחרים רבים להחליף את הדשא הטבעי בגינות המטופחות שלהם בדשא סינטטי או מלאכותי הסיבה העיקרית היא המראה המרשים של גינות עם דשא סינטטי בנוסף ליתרונות האקולוגיים שבו. אם אתה עדיין מתלבט אנו מביאים בפניך את הסיבות העיקריות להחליף את הדשא הטבעי ולעצב את גינתך עם דשא סינטטי עם מראה טבעי.

 

סיבות אקולוגיות

היום יותר מתמיד בוחרים אנשים לוותר על הגינות המסורתיות ולתכנן גינה אקולוגית. בזבוז מים, רעש מעבודות הגיזום, שריפת חומרים כגון: בנזין, המשחררים גזים רעילים לאויר, לכלוך וכמובן שימוש בחומרים כימיים; הם מקצת הגורמים להחלטה לוותר על דשא טבעי. פנייה אלינו תסייע לך לתכנן גינה אקולוגית, שתתאים לתנאים ולתקציב שלך.

 

קרחות בדשא

גינות רבות סובלות מקרחות דשא טבעי בגלל סיבות רבות כגון שינויי מזג אוויר, שחיקה של הדשא עקב שימוש לא נכון (כגון מעבר פיראטי במקום הליכה בשביל הרגיל) חפצים שונים המכסים שלא בכוונה את הדשא ומונעים משמש להגיע אליו ועוד. הקרחות הופכות את הגינה המושקעת שלכם ללא אסטטית במקרה הטוב ולעיתים אף לגרועה מכך.

 

דשא טבעי  דורש טיפול מסור וקבוע.

אתה כבעל הגינה משקיע שעות רבות בחודש, בכדי לטפל בדשא הגינה ולעיתים אף משלם כסף רב לגנן שיעשה זאת. הטיפולים לעיתים מתישים ולעיתים פשוט עולים כסף רב. מה גדול התסכול כאשר אין את האמצעים או היכולת לטפל בדשא והוא הופך להיות משהו שאף אחד, אינו רוצה בקרבת ביתו המטופח.

 

עלויות השקיה

מעבר לכך שדשא טבעי דורש טיפול והוצאות רבות, בימים שבהם מדינת ישראל מעלה את תעריפי המים בכדי להילחם במחסור במים, הוצאות השקיה עולות אף יותר. בנוסף החוק בנוגע לאיסור השקיה מגביל מאוד את האופן בו ניתן להשקות גינות, שלא לדבר על קנסות המעלות את תעריפי המים בצורה משמעותית, עקב שימוש, מעל הקצבה המותרת למשפחה.

 

התקנת מערכת השקיה ממוחשבת

חיסכון נוסף בעלויות הינו החיסכון באי התקנת מערכת ההשקיה הממוחשבת. כאמור דשא סינטטי אינו דורש השקיה ולכן אין חובה להתקין מערכת השקיה כזו. ראוי לציין כי במידה וישנה צמחיה נוספת בגינה עם דשא סינטטי עדיין יש צורך במערכת השקיה, אך סביר שתהיה זולה ממחירה, אם הייתה אמורה לשמש גם להשקיית הדשא הטבעי.

 

עמידות הדשא לאורך זמן

עמידות לאורך זמן היא מרכיב חשוב במראה הגינה שלנו. גינות רבות מגיעות למצב בו נחוץ להן טיפול של שיקום הגינה, שהעלויות או העבודה הכרוכה בכך אינן משמחות בלשון המעטה. בחירה בדשא מלאכותי תחסוך את שיקום הדשא לשנים רבות.

 

פריסת תשלומים נוחה

אומנם מחיר דשא סינטטי אינו זול כמחיר יריעת דשא טבעי. מעבר לפירוט אותו נתנו אך תנאי התשלום שהם עד 24 תשלומים לרכישת דשא סינטטי אותו אנו מספקים, יסייע להחלטה שלכם לרכוש דשא סינטטי לעיצוב הגינה שלכם.

מערכת השקייה לגינה (מחשב השקיה)

מערכת השקיה אוטומטית הינה מערכת השקיה המעבירה מים, באמצעות רשת פשוטה של ​​צינורות צרים השקועים ומוסתרים בגן. המערכת נשלטת באופן ידני או על ידי קוצב זמן. מערכת השקיה אוטומטית, מחליפה את ההשקיה המסורתית שהתבצעה בעבר באופן ידני, ע"י בעל הגינה. כמה סיבות מדוע הגיה שלך צריכה מערכת השקיה איכותית מתוכננת נכון ומותקנת ע"י מתקין למחשב השקיה מקצועי.

 

חיסכון במים בגינה

הסיבה שהחוק מחייב בעלי גינה טבעית להחזיק מערכת השקיה לגינה, היא חיסכון במים. כאשר תתקין בגינתך מערכת השקיה ממוחשבת עליך לדעת כי -חיסכון במים בגינה תלוי בהתאמה נכונה של המערכת לתנאי האקלים באזורך, סוג צמחי הנוי אשר נמצאים בגינתך, איכות המערכת ואחזקתה וכמובן תכנון נכון של פריסת הצינורות אותה יבצע מתקין מחשב השקיה מטעם חברת גני טל בגינה שלך.

 

שקט נפשי

בעבר היו בעלי הגינות דואגים להשקות את הגינה שלהם מידי יום או יומיים באופן עצמאי. מאחר ואנו חיים במדינה ים תיכונית חמה, זלזול בזמני ההשקיה, יגרום לדשא או לצמחים שלנו להתייבש לנגד עינינו ותגרם לנו עוגמת נפש רבה. מעבר להוצאות המיותרות על שיקום הגינה, מערכת השקייה ממוחשבת מונעת ממך את הצורך לעקוב אחרי יומן השקיה, או לבקש מהשכן התורן, להשקות את הגינה שלך, כאשר אתה בחופשה באילת. ניתן לןמר כי "מערכת השקייה אוטומטית" מסייעת לך לנהל את הגן שלך בקלות רבה יותר ומאפשר לך לבלות יותר זמן לעשות את הדברים שאתה רוצה ולא את הדברים שאתה צריך.

 

השקיה מותאמת אישית

ניתוח מעמיק של הגינות בסביבתך יובילו אותך למסקנה שרבים משכניך מחזיקים גינות עזובות ולא מטופחות. אחת הסיבות המרכזיות הינה רצון לחסוך כסף על טיפול בגינה והשקייתה. רבים אינם מודעים לכך שישנם פתרונות חסכוניים רבים לגינה חסכונית אך מטופחת. פתרון אחד הינו דשא סינטטי עליו ניתן לקרוא בקטגוריות דשא סינטטי וכן פיתרון של חיפוי שטח קרקע באתר שלנו. הפיתרון הנוסף הינו התקנת מערכת השקייה ממוחשבת אשר יודעת על פי תכנון מראש, באילו שעות להפעיל את ההשקיה בגינה בהתאמה לעונות השנה, ולזמני היום והלילה. בנוסף ישנה בעיה של הצפת צמחיה הנגרמת מעודף השקיה או אי התאמת כמות המים לסוג הצמחייה בגינה. גם בעיה זו נפתרת בעזרת תכנון מערכת ההשקיה והתאמת כמות המים לסוגי הצמחים בגינתכם.

 

חייגו:050-7208065